Více informací

Návleky na nohy
Jak vybrat

Počasí je mnohdy zcela nevyzpytatelné, a proto se může stát, že se uprostřed trasy změní slunečný den na chladné a větrné počasí. Při jízdě v chladném počasí je samozřejmě třeba chránit svaly i klouby před mrazem, avšak při delších vyjížďkách je těžké odhadnout počasí a správně se na kolo obléknout. Ideální volbou pro tyto případy jsou pak cyklistické návleky na nohy.

Kvalitní návleky udrží nohy v suchu a teplu

Nohy jsou v cyklistice nejvíce používanou, a tím pádem i nejrizikovější částí těla. Vysoké nároky se nekladou nejen na svaly, ale i na klouby, a je tak velice důležité udržovat nohy v teple. Cyklo návleky na nohy jsou vyrobeny z umělých vláken, které se dokonale přizpůsobí anatomii spodních končetin a přitom nijak neomezují v pohybu. I přes nízkou tloušťku materiálu spolehlivě zahřejí nohy a odvádí taktéž přebytečnou vlhkost. Často se setkáváme také s ochrannými vrstvami proti větru či voděodolné materiály. Za zmínku stojí technologie Windstopper, která díky materiálu na bázi teflonu odvětrává pouze v jednom směru, díky čemuž jsou nohy permanentně v suchu, ale neprofouknou.

Skladné, ale účinné

Jednou z největších výhod cyklistických návleků na nohy je jejich skladnost. Není totiž žádný problém složit návleky do velikosti, díky které je možné je umístit do batohu nebo i kapsy na cyklodresu. Lze je tedy s sebou vozit pro případ nouze s vědomím, že vysoká praktičnost návleků na nohy nijak nesnižuje jejich efektivitu. Další výhodou návleků na nohy je fakt, že se mnoho těchto produktů vyrábí s reflexivními vzory, díky čemuž je zvýšená viditelnost a bezpečnost při sportu.

Investice do kvalitních návleků se vyplatí

Jako u veškerého sportovního vybavení se i zde vyplatí volit pouze kvalitní a renomované značky. V naší nabídce naleznete značkové cyklistické návleky na nohy Craft, Bontrager, Gore a Rogelli.

Značky
Výrobce
Seřadit podle
počet produktů na stránce
Bontrager
Novinka

Bontrager Warmer Thermal Leg

Bontrager Warmer Thermal Leg

Termonávleky na nohy zadržují tělesné teplo a odvádějí vlhkost, abyste byli pěkně v teple a suchu. R

1 299 Kč  s DPH