Více informací

Návleky na lýtka
Jak vybrat

Kompresní podkolenky

Ne vždy je k nám počasí přívětivé, a mnohdy tak kalhoty s krátkými nohavicemi před chladem podzimu či jara neochrání. V situacích, kdy je příliš chladno na to jezdit s odhalenými lýtky je krom kalhot s dlouhými nohavicemi i další možnost, kterou jsou právě cyklistické návleky na nohy.

Svaly je třeba udržovat v teple

Oblast lýtkového svalu je při cyklistice jednou z nejnamáhavějších částí těla a zejména při delších trasách je nutné chránit jej vůči chladu. V opačném případě by mohlo dojít k nepříjemným svalovým zraněním. Tento fakt obecně neplatí jen pro cyklistiku, kompresní návleky na lýtka jsou využívány i v jiných sportovních odvětvích jako je běh na dlouhé tratě, triatlon a další vytrvalostní sporty.

Sluší i slouží

Kompresní podkolenky neslouží jen jako doplněk cyklistického outfitu. Jejich hlavním úkolem je podpořit řádné proudění krve v nohách, za což se lýtka odvděčí dobrou kondicí i po špičkových sportovních výkonech a nebudou otékat. Využijete je nejen na kole, kvalitními pomocníky jsou i při běhání anebo všeobecně po sportovním zatížení.

Praktičnost především

Kompresní návleky na nohy jsou vyráběny z umělých vláken, velikou výhodou cyklistických návleků je tak jejich nízká hmotnost. Není třeba brát si na sebe dlouhé kalhoty pro případ, že se během dne ochladí, stačí sbalit návleky s sebou a vyjet s krátkými nohavicemi. Kompresní podkolenky se dokonale přizpůsobí tvaru svalu, ale přitom nijak neomezují při pohybu. Dalším významným faktorem při výběru je možnost opatřit si cyklistické návleky na nohy s reflexními vzory, které zvýší viditelnost, a tím i bezpečnost cyklisty. Navíc je lze použít i v jiných sportech, jako je běhání, pro které jsou právě kompresní návleky velice důležitou součástí výbavy. Bát se nemusíte ani zvýšené vlhkosti, inovativní materiály jsou uzpůsobené pro odvod vlhka, a udržují tak chráněnou oblast v suchu. V naší nabídce naleznete špičkové cyklistické návleky na nohy renomované značky Craft.

Nebyly nalezeny žádné položky.