Více informací

Kukly
Jak vybrat

Kukly jsou velice užitečným produktem během zimních měsíců, kdy ani čepice pod přilbu nejsou schopné poskytovat dostatečné teplo. Kukla chrání uši, krk, temeno i obličej a poskytuje tak komplexní ochranu proti větru a mrazu.

Pořídit si kuklu pro ježdění v zimě se vyplatí

Chránit oblast krku a obličeje před mrazem je stejně důležité jako chránit kolena a další klouby. Skrze krk totiž protéká množství krve, a pokud nebudete mít za mrazu tuto oblast chráněnou, bude Vám celkově zima, i kdybyste byli sebevíc oblečení. Kukly tak poskytují zcela ideální tepelný komfort a zároveň jsou anatomicky tvarované tak, aby cyklistu nijak neomezovaly.

Jaké typy kukel bývají k dispozici?

Podle preferencí si samozřejmě můžete vybrat z široké škály různých typů těchto produktů. K dispozici jsou nejen kukly chránicí celou oblast hlavy s výjimkou očí, ale taktéž kukly, které jsou vybaveny otvorem na ústa, a zabraňují tak hromadění se vlhkosti v této oblasti. Dále jsou k dispozici kukly chránicí pouze oblast krku a brady nebo kukly principielně podobné kapucím, které chrání temenní oblast hlavy, krk a bradu, ale mají volný prostor v oblasti obličeje.

Kvalitní materiál je důležitý

Kvalitní kukla pro jízdu na kolo se nevyznačuje pouze výborným zateplením, ale také efektivním mechanismem pro odvod vlhkosti. Při nošení kukly se samozřejmě zvětšuje vlhkost spojená s vyšším pocením a v případě kukel zasahujících přes oblast úst i s hromaděním se vzdušné vlhkosti. Při výběru je tedy třeba brát ohled i na tento fakt a zkontrolovat, zda daná kukla disponuje technologiemi pro odvod vlhkosti. Nekvalitní kukly vyrobené z neprodyšných materiálů jsou velikým rizikem, protože přebytečná vlhkost nejenže způsobuje kožní potíže, ale zrovna tak vede k nachlazení a kukla tak postrádá svojí hlavní funkci. Při výběru se zaměřte na dobře známé kvalitní materiály jako jsou Gore-Tex nebo No-Wind. V naší nabídce naleznete pouze špičkové produkty značek Gore a Craft.

Cenový limit
Značky
Výrobce
Seřadit podle
počet produktů na stránce
Castelli
Novinka

Castelli Pro Thermal Head Thingy - dámský

Castelli Pro Thermal Head Thingy - dámský

CASTELLI Pro Thermal Head Thingy je dámský nákrčník, čepice, obličejová maska, kukla nebo všechny čt

439 Kč  s DPH 590 Kč s DPH
Castelli
Novinka

Multifunkční šátek Castelli Light Head Thingy

Multifunkční šátek Castelli Light Head Thingy

Head Thingy od značky Castelli lze použít jako nákrčník, šátek či čepice- materiál 100% polyester -

549 Kč  s DPH 590 Kč s DPH
Castelli
Novinka

Castelli Pro Thermal Head Thingy

Castelli Pro Thermal Head Thingy

CASTELLI Pro Thermal Head Thingy je nákrčník, čepice, obličejová maska, kukla nebo všechny čtyři? Te

439 Kč  s DPH 590 Kč s DPH