Slevový kupon: 619391249Více informací

Trek

Jeden z největších výrobců kol a doplňků na světě.

Kola Trek

Společnost TREK patří k předním americkým výrobcům jízdních kol. Zaměřuje se na výrobu nejmodernějších horských, silničních, městských, rekreačních a dětských kol.

Společnost TREK

Sídlo společnosti TREK se nachází ve státě Wisconsin, přesněji v malebném městě Waterloo. Tento podnik byl založen roku 1976 Richardem Burkem, který společně s pěti zaměstnanci začal vyrábět ocelová jízdní kola. Výsledky jejich tvrdé práce se brzy dostavily a firma rostla. Díky neustálé snaze držet krok s nejnovějšími trendy a inovacemi v cyklistice si firma získala úctyhodné postavení na trhu. Začátkem devadesátých let se dokonce začalo s výrobou kol z revolučního materiálu, kterým byl karbon. Know-how získané společností TREK ve zpracování karbonu ji staví do role lídra oboru. Během 18leté praxe ve výrobě se společnosti podařilo také vyvinout vlastní technologii OCLV, která je zárukou nejvyšší kvality.

Kategorie jízdních kol Trek

Výběr vhodného kola vždy závisí na tom, jaké jízdní vlastnosti od něj očekáváte. V nabídce kol značky TREK najdeme 4 základní kategorie:

- horská kola

- silniční kola

- městská a rekreační kola (krosová, trekingová, cyklokrosová a fitness kola)

- dětská kola

Horská kola Trek

Horské kolo Trek se nezastaví před žádnou překážkou a cestu si najde skutečně všude, bez ohledu na počasí či obtížnost trasy. Zároveň ale poslouží i pro rodinné vyjížďky do přírody. Jeho mohutná konstrukce a odolná kola zajišťují maximální spolehlivost. I v této kategorii je možné si dále vybrat. Existují horská kola celoodpružená a kola s pevným rámem (odpružení pouze přední vidlice) tzv. Hardtail. Vybírat také můžete z velikostí rámu a to z: 26“, 27,5“ a 29“.

Horské kolo hardtail

Tento typ kola najde své využití převážně v terénu a mimo asfaltové silnice. Systém odpružení přední vidlice je navržen tak, aby flexibilně reagoval na nerovnosti terénu a kompenzoval je. Jízda na něm tedy může být pohodlná i na např. kamenité lesní cestě. Široké pláště s terénním vzorkem budí respekt a důvěru. Nikdy nebudete mít obtíže se stabilitou. Zároveň ale také můžete nasadit hladké silniční pláště a vyrazit i na klasickou cyklostezku ve městě. Avšak kvůli vyšší váze kola pravděpodobně nedosáhnete takové rychlosti jako na kole silničním. Je asi jasné, že horské kolo má nejraději trochu divočiny.

Celoodpružená horská kola

Celoodpružené horské kolo Trek je vybaveno unikátním systémem odpružení jak předního, tak zadního kola, což jezdci zajišťuje nejen větší komfort, ale i přesnější jízdu. Tento typ kola dále dělíme na:

- univerzální,

- sjezdová,

- závodní speciály

 

Před nákupem horského kola Trek je dobré si také rozmyslet, jaký typ zaměření Vám bude nejvíce vyhovovat. Můžete si vybrat kola pro:

- lehká a závodní kola (Race)

- kola pro lehký terén (Sport)

- náročný terén (Enduro trail, Technical trail, Singletrack trail)

- sníh + terén (Singletrack trail)

- freeride + DH (Gravity)

- univerzální trail (Singletrack trail)

Silniční kola Trek

Chcete zažít vzrušení z rychlé jízdy? Máte chuť se podívat až na vrchol Alp? Potřebujete si dát pořádně do těla? Všechny tyto a mnohé jiné zážitky Vám zprostředkuje silniční kolo TREK. Jediné, co potřebujete, je odhodlání a dobrá silnice. Tento typ kola totiž není vhodný pro jízdu v terénu či na nezpevněných cestách. Charakteristická jsou pro něj úzká kola, která jen s minimálním odporem doslova letí po povrchu vozovky. Silniční kolo musí být lehké jako pírko, ale zároveň tuhé a zajisté velmi rychlé. Své příznivce si najde i mezi sportovci jiných disciplín, kteří chtějí prospět své kondici.    

 

Podle zamýšleného zaměření dále silniční kola Trek dělíme na: Cyklokros, Triathlon a Silnice (Race Performance, Endurance race).

Městská a rekreační kola Trek (Krosová, trekingová, cyklokrosová a fitness kola)

Městská a rekreační kola TREK jsou určena zejména pro volný čas a také je můžete využít jako ekologického dopravního prostředku. Odborníci na zdravý životní styl doporučují cyklo-jízdu jako ideální řešení problémů s nadváhou. V mnoha evropských městech se jízda na kole stala i vítanou alternativou k automobilům. Vyhnete se tak dopravním zácpám a stresu, který s řízením souvisí. Městská kola vynikají pohodlnou jízdou díky vzpřímenému posazení jezdce a v jejich typické výbavě většinou nechybí blatníky, světla, stojánky, nosiče a další praktické nebo bezpečnostní doplňky. Rekreační a městská kola také rozlišujeme podle zaměření na: Lehký terén (Dual sport), Město a stezky (Fitness) a Cestovní (Adventure).

Dětská kola Trek

Děti si jízdu na kole velmi rychle zamilují, což prospívá také jejich rozvoji a zdraví. Mohou si tak společně s rodiči užít spoustu legrace a zábavy během výletů do okolí.  Dětská kola TREK mají oproti konkurenčním produktům tu výhodu, že jsou vybavena speciálními komponenty, které umožňují, aby kolo rostlo současně s dítětem. Dále do standardní výbavy některých dětských kol patří také např. podpůrná kolečka, chrániče řetězu nebo praktické nosiče.  Dětská kola Trek dělíme na silniční, duální a podle velikosti rámu (16“, 20“, 24“). Výběr vhodného kola je dobré konzultovat s odborným prodejcem a kolo vždy nejprve vyzkoušet. U dětí je totiž běžné, že i mezi vrstevníky mohou být značné fyzické rozdíly.

Seřadit podle
počet produktů na stránce
Trek
Akce

Trek Kids Neko 2015

Trek Kids Neko 2015

 Kolo Trek Kids Neko Girls je zcela novým modelem v nabídce dětských kol. Toto kolo je zařazeno do k

9 990 Kč  s DPH 12 990 Kč s DPH
detail
Trek
Akce

Trek Skye SL 2018

Trek Skye SL 2018

  PROČ SKYE? Skye je úvodní řada dámských horských kol značky TREK, která sdílí všechny hlavní c

12 190 Kč  s DPH 14 990 Kč s DPH
detail
Trek
Akce

Trek Skye S 2017

Trek Skye S  2017

Nákupem získáte finanční bonus   PROČ SKYE? Skye je úvodní řada dámských horských kol značky

10 590 Kč  s DPH 13 490 Kč s DPH
detail
Trek
Novinka

Trek Roscoe 7 2019

Trek Roscoe 7 2019

Nákupem získáte finanční bonus Trek Roscoe 7 je trailový hardtail se středně širokými plášti, pro

25 990 Kč  s DPH
detail
Trek
Akce

Trek Marlin 7 2018

Trek Marlin 7 2018

Nákupem získáte finanční bonus PROČ MARLIN?   Marlin je vstupní řada horských kol značky TREK,

12 990 Kč  s DPH 16 990 Kč s DPH
detail
Trek
Novinka

Trek Marlin 5 2019

Trek Marlin 5 2019

Nákupem získáte finanční bonus PROČ MARLIN?   Marlin je vstupní řada horských kol značky TREK,

11 990 Kč  s DPH
detail
Trek
Novinka

Trek Marlin 6 2019

Trek Marlin 6 2019

Nákupem získáte finanční bonus PROČ MARLIN?   Marlin je vstupní řada horských kol značky TREK,

13 990 Kč  s DPH
detail
Trek
Novinka

Trek X-Caliber 8 2019

Trek X-Caliber 8 2019

Nákupem získáte finanční bonus   Pozor: Na X-Caliber si vytvoříte závislost. Využili jsme naše z

22 990 Kč  s DPH
detail
Trek
Akce

Trek X-Caliber 9 2018

Trek X-Caliber 9 2018

Nákupem získáte finanční bonus   Pozor: Na X-Caliber si vytvoříte závislost. Využili jsme naše z

26 890 Kč  s DPH 33 990 Kč s DPH
detail
Trek
Novinka

Trek Top Fuel 9.7 2019

Trek Top Fuel 9.7 2019

  Výbava ke kolu dle vašeho výběru zdarma,více viz odkaz Top Fuel 9.7 je velmi výkonné celoodpruže

89 990 Kč  s DPH
detail
Trek
Novinka

Trek Domane AL 2 2019

Trek Domane AL 2 2019

Nákupem získáte finanční bonus Sada komponent Shimano nabízí 16 rychlostí s řadicími pákami integ

15 990 Kč  s DPH
detail
Trek
Akce

Trek Roscoe 7 2018 - Test

Trek Roscoe 7 2018 - Test

   K tomuto kolu získáte výbavu zdarma,více viz odkaz.  Roscoe 7 je ideální základní mod

23 390 Kč  s DPH 24 990 Kč s DPH
detail