Více informací

Jízdní kola Maxbike

MAXBIKE

Hledáte kvalitní jízdní kola od českého výrobce? Zvolte společnost MAXBIKE, která kola vyrábí i montuje v té nejvyšší možné kvalitě. Všem produktům této značky je věnována maximální pozornost, aby si všichni zákaznici mohli naplno užít každý moment cyklo-jízdy, a to za nejpříznivější cenu na trhu.

 

Společnost MAXBIKE se sídlem v Ostravě-Vítkovicích začala s výrobou jízdních kol před více než 20 lety. Tento moderní provoz zajišťuje vše, co souvisí s výrobou jízdních kol, včetně skladování a expedice. Veškeré montážní úkony jsou prováděny zásadně ručně s citem pro detaily, čímž je dosahováno překvapující kvality. Kola MAXBIKE jsou charakteristická také originálními komponenty, na které se můžete vždy spolehnout.

Jízdní kola MAXBIKE

Z nabídky jízdních kol MAXBIKE si zaručeně vybere každý. Ať zatoužíte po kole cestovním, či závodním, pro děti, nebo pro dospělé, pro muže, či pro ženu, MAXBIKE najde řešení pro všechny styly jízdy a terény. Cyklistika je pro někoho výkonnostním sportem a životním stylem a pro jiné zase ekologickým dopravním prostředkem. Podle typického způsobu využití si z katalogu MAXBIKE můžete vybrat např. robustní horské kolo (MTB), odlehčené a velmi rychlé silniční kolo nebo krosové (též trekingové kolo), které si poradí se všemi typy terénu. Tím ale možnosti nekončí – MAXBIKE vyrábí i dětská nebo cyklokrosová a fitness kola.

Horská kola (MTB)

MTB 29“

29“palcová horská kola MAXBIKE se vyznačují opravdu velkým obvodem kol, což je velmi důležité pro maximální stabilitu. Zároveň díky vyššímu objemu vzduchu v kolech vzniká tzv. pasivní odpružení. Společně s širokým pláštěm a terénním vzorkem pak takové kolo lépe absorbuje nárazy, takže lépe kopíruje terén. Jízda na něm je pak skutečně jistá a pohodlná. Navíc na jedno šlápnutí ujedete delší vzdálenost, čímž efektivněji využíváte svou energii. Těžiště kola je vzhledem ke středu položené níže a jezdec tak získává velmi jistý posed. Znatelnou změnu k lepšímu pocítí zejména cyklisté vyšší postavy.

MTB 27,5“

Profi MTB jezdci si na horském kole MAXBIKE velikosti 27.5'' chválí především pohodlí, ale také dostatečnou tuhost ve spojení se solidní hmotností, která usnadňuje průchodnost i v náročném lesním terénu. Logicky vzato, tato velikost v sobě ideálním způsobem kombinuje výhody obou dostupných variant, přičemž vyniká zejména ovladatelností. Zvolit si ho tedy s čistým svědomím mohou nepříliš vyhranění uživatelé. Vhodné je i pro muže menší či střední postavy a také pro ženy, které by mohly mít obtíže s ovládáním kola větších rozměrů.

MTB 26“

Horská kola 26“ jsou oblíbenou volbou pro ty, kteří rádi vyrážejí do přírody a nezastaví je ani náročný terén. Geometrie rámu těchto kol zvyšuje ovladatelnost a jezdec tak má za všech okolností jistotu stability. Pro jízdu po zvlněném, kamenitém a lesním povrchu je kolo vybaveno širokými plášti s dostatečně profilovaným vzorkem, aby lépe tlumilo nárazy a kopírovalo terén. Horské kolo 26“ lze použít také na zpevněných površích, zde se ale pro větší komfort z jízdy doporučuje výměna plášťů za modely s užším profilem a nižším vzorkem.

Krosová kola

Krosové kolo představuje ideální kompromis mezi horským a silničním typem. Je určeno všem, kteří na kole rádi objevují a nemohou tedy nikdy předem vědět, jaká cesta na ně čeká. Krosové kolo vyniká vybavením a konstrukcí, které mu umožňují pohodlnou jízdu jak po asfaltové silnici, tak i po polní cestě nebo v lese. Výjimečně můžete krosové kolo využít i v náročnějších pasážích mimo cesty, ale pouze krátkodobě, např. při překonávání nečekaně rozbahněného úseku atd. Jezdec na kole sedí ve vzpřímené poloze, což má vliv na pohodlnou jízdu. Tento typ na první pohled poznáme podle větších a užších kol (než u typu MTB), avšak s terénním vzorkem.

Silniční kola

Od silničních bicyklů se očekává zejména rychlost, a proto jejich konstrukce musí být maximálně lehká, aerodynamická ale zároveň tuhá. Poznávacím znamením jsou velmi úzká kola většího průměru, aby se minimalizoval valivý odpor. Z toho důvodu se s takovým kolem setkáme pouze na zpevněném povrchu (silnice, asfaltové cyklostezky), nebo dokonce na závodním okruhu. V žádném případě bychom s ním neměli vjíždět do terénu nebo mimo cesty.Řídítka bývají zahnutá a položená relativně nízko, protože jezdci potřebují oporu pro stoupání i rychlostní pasáže. Kvůli požadavku nízké váhy na něm najdeme jen minimální vybavení či doplňky.

Fitness kola

Tato kategorie kol je také vhodná pro vyznavače rychlé jízdy po silnicích. Fitness kola jsou silničním velmi podobná a rovněž s nimi budete dosahovat vysokých rychlostí, což vám jistě rozproudí krev v žilách stejně jako hodina aerobiku. Hmotnost kola bývá rovněž velmi nízká. V čem se tedy tyto dva typy od sebe liší? U fitness kola jde kromě rychlosti také o pohodlí, a proto má rovná řídítka a upravenou geometrii rámu. Jezdec tak sedí ve vzpřímenější poloze, což kromě komfortu také zvyšuje bezpečnost jízdy.

Cyklokrosová kola

Cyklokrosová kola jsou také velmi podobná silničním, ale jejich zásadní odlišnost je ve způsobu typického využití. Cyklokrosové kolo na rozdíl od silničního klidně projede i po náročnějších stezkách, než jsou zpevněné silnice. Uzpůsobení rámu i vidlice odpovídá možnosti osadit kola jak plášti do terénu, tak i galuskami pro asfalt. Tento typ kola se nejčastěji používá pro cyklokrosové závody, případně jako alternativa k silničnímu kolu pro ty, kteří si občas chtějí zpestřit trasu i jiným povrchem. Navíc se zde neklade takový důraz na minimální váhu, a proto je k dispozici mnoho dalších doplňků – např. blatníky.

Dětská kola

Jízda na kole patří mezi oblíbené pohybové aktivity našich dětí. Pomáhá jim v rozvoji koordinace, motoriky a smyslu pro rovnováhu. Kolům pro nejmladší cyklisty zajisté nesmí chybět přídavná kolečka zajišťující stabilitu a bezpečnost. Brzy ale bude třeba sáhnout po větším, jehož přesnější parametry vychází z věku a výšky dítěte. Orientační poměry velikostí kol, věku a výšky uvádíme v následující tabulce.

 

velikost v palcích
(průměr kola)

výška dítěte
(cm)

věk

12"

90 - 100

2 - 3 roky

16"

100 - 115

4 - 5 let

20"

115 - 130

6 - 9 let

24"

125 - 155

9 - 12 let

 

 

 

Firma MAXBIKE garantuje:

 

  1.       Vždy se snažíme o nejlepší poměr mezi kvalitou a cenou.
  2.       Všechna jízdní kola MAXBIKE montujeme ručně a osazujeme výhradně originálními komponenty.
  3.       Výběr komponentů je na Vás – zákazník má vždy možnost zvolit si komponenty dle vlastního výběru.
  4.       Záruka rychlosti – kolo dodáme do 5 dnů.
  5.       ZDARMA provedeme garanční servisní kontrolu.
  6.       Servis na dosah ruky – k dispozici máte více než 150 odborných prodejců v celé ČR.
  7.       Bohatý výběr z mnoha designů pro každého – naše kola nejen skvěle jezdí, ale také dobře vypadají!
  8.       Máme bohaté zkušenosti s výrobou jízdních kol, jsme česká firma s tradicí od roku 1994.
  9.       Karbonové kolo si můžete navrhnout sami – a my ho vyrobíme přesně podle vašich představ!
  10.   Úžasný pocit s bezchybné jízdy na kole MAXBIKE, na které se můžete vždy spolehnout!

 

 

  Motto firmy MAXBIKE zní: „Peníze neinvestujeme do reklamy, ale do vás - zákazníků, to je naše cesta.“

Seřadit podle
počet produktů na stránce
Maxbike
Akce

Maxbike Frida vel. M Black

 Maxbike Frida vel. M Black

Nákupem získáte finanční bonus   Maxbike Frida   Specifikace: Komponenty Bafan

44 990 Kč  s DPH 49 990 Kč s DPH
Maxbike
Akce

Maxbike Frida vel. L Black

 Maxbike Frida vel. L Black

Nákupem získáte finanční bonus   Maxbike Frida   Specifikace: Komponenty Bafan

44 990 Kč  s DPH 49 990 Kč s DPH