Více informací

Jízdní kola Giant

Kola od největšího výrobce na světě..

Jízdní kola Giant

Nákup nového jízdního kola není lehký úkol. Na trhu existuje velké množství typů a výrobců, z nichž ne všichni nabízejí skutečnou kvalitu. V případě, že hledáte kolo, které bude nejen vyhovovat vašim požadavkům, ale bude také dlouho a spolehlivě sloužit, zvolte značku GIANT. Kola GIANT vynikají svým designem i provedením a z nabídky této společnosti si vybere skutečně každý. GIANT má něco jak pro milovníky svižné jízdy po silnicích, tak i pro horské výletníky, kteří chtějí objevovat hůře dostupné krásy přírody. Za všech okolností a za každého počasí Vám kola GIANT budou spolehlivým partnerem na cestách i necestách. Není kolo jako kolo, a proto si v našem e-shopu vyberou to správné muži i ženy (pánská, dámská i dětská kola).  

Jízdní kola Giant

Silniční kola Giant

Vyznavačům rychlosti skvěle padnou silniční kola Giant, která – jak již název napovídá – jsou určena především pro jízdu na silnicích, asfaltových cyklostezkách nebo na závodních okruzích. Konstrukce těchto kol zajišťuje také dokonalejší aerodynamiku a vynikající oporu jezdce jak na rovinkách, tak i v stoupacích pasážích trasy. Společnost Giant vyrábí rámy silničních kol z moderních vylehčených materiálů, jako jsou např. hliník, nebo dokonce karbon. Kvůli redukci váhy bývá toto kolo vybaveno jen nejnutnějšími doplňky.

Krosová kola Giant

Krosová kola značky Giant představují ideální volbu pro ty, kteří se během svých výletů nechtějí omezovat pouze na jeden typ cesty. S krosovým kolem v klidu projedete polní cesty i lesní úseky a na zpevněné silnici vás zase naopak nebude brzdit nadměrná váha rámu (jako např. u horského kola).

Horská kola Giant

Horské kolo Giant padne do oka milovníkům terénu a skutečně náročných tras. Prudká stoupání na bahnité lesní cestě nebo adrenalinové sjezdy přes výmoly a kameny, to všechno se s horským kolem robustní konstrukce stane vzrušujícím zážitkem. Ke konstrukčním odlišnostem horských kol patří i systémy odpružení, které mají za úkol efektivně kopírovat terénní nerovnosti, aby jízda byla pohodlnější a přesnější.   

Technologie jízdních kol Giant

Jízdní kola Giant patří na trhu ke skutečné špičce vzhledem k tomu, že jejich výroba vychází ze 40 let zkušeností. Přehled všech novinek a inovací, které společnost Giant vnesla do cyklistiky, by zabral mnoho stran. Jen ve stručnosti ale připomeňme např. první cenově dostupné hliníkové rámy a rámy z uhlíkových vláken pro silniční kola. Z dílny našich konstruktérů pochází také revoluční tvar silničních rámů Compact Road. A horská kola se díky usilovnému vývoji mohou pyšnit inovativním systémem zadního odpružení Maestro. Závěrem asi nikoho nepřekvapí, že pravděpodobně nejrychlejší silniční bicykl na světě – model Propel Advanced SL – také pochází z produkce společnosti Giant.

Karbonové rámy

Jízdní kola Giant s karbonovými rámy jsou výsledkem 25 let dlouhého výzkumu a vývoje. Každý z nich prošel náročným systémem zkoušek a testování, které probíhalo ve spolupráci s profesionálními cyklisty. Je tedy logické, že značka Giant udává v tomto ohledu směr a stala se globálním lídrem.

Výroba karbonových rámů začíná výběrem skutečně kvalitních surovin a jejich následným zpracováním přímo v provozech společnosti Giant. Tento postup je sice náročnější, ale také zaručuje dohled nad celým procesem a eliminaci chyb. Pro různé typy jezdců pak Giant vyrábí rámy odlišné úrovně tak, aby bylo vyhověno potřebám jak rekreačních jezdců, tak náročných profesionálů.

Zákazníci si tedy mohou vybrat ze tří variant:

  •       Advanced SL Composite – nejlehčí a nejpevnější závodní rámy, určené pro profesionální jezdce
  •       Advanced Composite – vynikající tuhost a komfort, určené pro výkonnostní i závodní použití
  •       Composite – vynikající poměr mezi výkonem a cenou, pro výkonnostní, ale i závodní cyklistiku

Hliníkové rámy AluxX

Kromě karbonu má Giant v nabídce i kola s rámem hliníkovým. Tento materiál můžeme považovat ve výrobě kol za „tradiční“, a proto se jeho využitím společnost Giant zabývá již téměř 30 let. Díky neustálému zlepšování výrobních postupů a dalším inovacím mají špičkové rámy AluxX významný náskok před konkurenčními produkty. Mezi největší přednosti patří výjimečná pevnost, tuhost, ale také nízká váha, což je u silničních kol vysoce žádoucí.

Rámy AluxX jsou do detailu propracované a při jejich konstrukci se využívá pokročilých metod včetně hluboké znalosti používaných materiálů. Společnost Giant věnuje technologické úpravě hliníku stejnou pozornost jako ve výrobě nejmodernějších rámů z karbonu. Vše probíhá přímo v závodech Giant, což umožňuje maximální dohled. Pokud tedy spatříte logo ALUXX Aluminium Technology, můžete si být jistí, že před sebou máte produkt, který vyhovuje nadstandardním požadavkům na kvalitu. Zákazník tak vždy dostane kolo vysoké jakosti, což pocítí již při prvním šlápnutí do pedálů.

Geometrie Compact Road

Silniční kola Giant se od ostatních odlišují nejen díky kvalitě zpracování, ale také svým inovativním designem. Inspirací pro něj byla snaha dopomoci jezdcům závodních teamů k dosažení lepších výkonů. Úspěchy cyklistů v prestižních závodech tak zajisté pramení i z práce konstruktérů značky Giant.  

S geometrií Compact Road přišla společnost Giant na trh v roce 1997 a již od začátku bylo zřejmé, že se jedná o revoluční novinku. Originálním řešením konstrukce silničních rámů se totiž změnila podoba kol, která do té doby měla v podstatě shodný vzhled.

I nyní, tedy po 17leté sérii vítězství závodníků stájí ProTour v mnoha závodech, má geometrie Compact Road zásadní vliv na ojedinělý pocit z jízdy bez ohledu na to, zda se jedná o profesionálního jezdce, nebo o cyklistického nadšence. Hlavní inovace designu Compact Road spočívá ve sklonění horní rámové trubky – tzv. sloping. Došlo tak k zmenšení rámových trojúhelníků, což má pozitivní efekt na tuhost rámu a také na redukci hmotnosti. Pojem Compact Road se rychle stal synonymem pro vynikající jízdní vlastnosti.

OverDrive 2

V roce 2006 společnost Giant představila model sjezdového speciálu Glory, který byl poprvé vybaven kuželovitou hlavovou trubkou. Opět se potvrdil fakt, že Giant je jedničkou ve vývoji a sériové implementaci unikátních řešení. Technologie OverDrive vyniká v nečekaném poměru tuhosti a hmotnosti, čímž byl definován nový standard. Následná inovace OverDrive 2 ještě více posouvá limity tuhosti a přesnosti v řízení.

Jízdní kola vybavená oversize řízením, tedy systémem OverDrive 2, mají hlavovou trubku kuželovitého tvaru s ještě většími rozměry ložisek a sloupku vidlice (vrchní průměr činí 1 1/4", spodní 1 1/2"). Při řízení se tak dosahuje o poznání vyšší torzní tuhosti, což má vliv na přesnost jízdy. Jezdci, kteří měli možnost OverDrive 2 vyzkoušet, oceňovali zejména nesrovnatelné zvýšení ovladatelnosti kola i při vyšších rychlostech či v náročném terénu.

Systém odpružení Maestro

Na jízdu v náročných podmínkách má zásadní vliv systém odpružení, kterých je momentálně na trhu k dispozici opravdu velké množství. Avšak pouze technologie Maestro vytvořená společností Giant vystupuje z řady a vždy do detailu splní požadavky, které na ni moderní cyklistika klade. Toto řešení mění těžkou dřinu na požitek z jízdy. K výhodám odpružení Maestro patří:

  •          EFEKTIVNÍ VYUŽITÍ ENERGIE

Bez ohledu na to, zda stoupáte do kopce nebo se řítíte dolů, systém Maestro se šlapáním nerozhoupá a jezdec tak efektivněji využívá energii.

  •          VYSOKÁ CITLIVOST AKTIVNÍHO SYSTÉMU

Odpružení Maestro citlivě reaguje na všechny terénní nerovnosti a plynule se vypořádá i s pořádnými výmoly.

  •          NEZÁVISLÉ NA BRŽDĚNÍ

Odpružení zůstává aktivní i při brždění, čímž zvyšuje přesnost a bezpečnost jízdy.

Systém odpružení Maestro vyniká svou originalitou. Celá zadní stavba se k rámu připojuje pomocí dvou vahadel a otáčí se kolem tzv. virtuálního čepu, který tvoří pouze pomyslný průsečík čtyř skutečných, důmyslně rozmístěných čepů. Takto upravené odpružení nemá negativní vliv na šlapání či brzdění. Na výběr máme celkem 5 úrovní pro různá jízdní prostředí – např. model XC se zdvihem 100 mm či nesmlouvavá varianta DH, kde zdvih dosahuje 203 mm.

Zapletená kola

Výkonnost a efektivita důmyslných konstrukčních prvků jako např. rám či odpružení by snadno přišla vniveč, pokud by celý bicykl nestál na dostatečně kvalitních kolech. Z toho důvodu společnost Giant věnovala náležitou péči i vývoji zapletených kol, která vychází z filosofie „System Engineered Performance“.  

Aby kola zapadla do celkově pokročilého designu Giant, bylo nutné využít výsledky vědeckého výzkumu, který sledoval, jak dílčí komponenty kola (ráfky, dráty, náboje) reagují na různé jízdní styly a pasáže terénu. Výsledkem je unikátní pojetí kola, jako systému, jehož jednotlivé součástí vzájemně spolupracují k dosažení lepšího výkonu.  Zapletená kola Giant existují ve variantách jak pro silniční, tak pro horská kola.

Historie a současnost společnosti Giant

Historie globálního výrobce a inovátora jízdních kol, tedy společnosti Giant, sahá až do roku 1972. Během 4 desetiletí se ze společnosti stala vedoucí značka a také symbol kvality jak silničních, tak horských kol. Produkty Giant jsou aktuálně v nabídce více než 12 000 prodejních partnerů po celém světě. Kromě toho se společně se špičkovými jezdci také pravidelně umísťují na předních příčkách prestižních závodů. Jízdní kola Giant se tedy rychle zapsala do podvědomí i srdcí všech milovníků cyklistiky.

Zakladatelé společnosti Giant si hned v úvodu dali za cíl změnit zavedené postupy tak, aby se jízda na kole stala skutečným požitkem. Z toho důvodu se všechny aktivity společnosti řídí třemi principy: zručnost – dovednost – inspirace. Série revolučních inovací, které doslova změnily tvář cyklistiky, začala odlehčenými rámy z hliníku a pokračovala představením prvního cenově dostupného rámu karbonového typu.  Další milník v oboru představuje zcela nové pojetí geometrie rámu Compact Road a také neuvěřitelně efektivní systém odpružení Maestro. Nutno však říci, že všechny tyto převratné technologie byly motivovány jediným cílem – poskytnout všem, kteří usednou na kola Giant, ten jedinečný pocit, jaký jim nic jiného nenabídne.

Seřadit podle
počet produktů na stránce
Giant

GIANT RECON HL 800

GIANT RECON HL 800

Nákupem získáte finanční bonus VERSATILE POWER Recon HL 800 je univerzální světlo pro použití na ř

1 469 Kč  s DPH 1 569 Kč s DPH
Giant
Novinka

Gripy GIANT Ergo Max Lock-on

Gripy GIANT Ergo Max Lock-on

Nákupem získáte finanční bonus Vysoce pohodlné gripy vhodné pro horská a trekingová kola. Varia

479 Kč  s DPH
Giant

GIANT Control Tower 2

GIANT Control Tower 2

Nákupem získáte finanční bonus Dílenská pumpa vybavená tlakoměrem. Hlava Auto Head™ pro galusko

799 Kč  s DPH
Giant
Akce

GIANT XtC Jr 24 Lite Eclipse

GIANT XtC Jr 24 Lite Eclipse

Nákupem získáte finanční bonus NAŠE DĚTSKÁ HORSKÁ KOLA XTC JR. 24 JSOU NAVRŽENÁ TAK, ABY JÍZDA NA N

8 599 Kč  s DPH 10 199 Kč s DPH
Giant

GIANT CLUTCH BAR END STORAGE

GIANT CLUTCH BAR END STORAGE

Nákupem získáte finanční bonusMOUNTAIN RESCUE Clutch Bar End Storage je praktická sada pro opravu vě

699 Kč  s DPH
Giant

GIANT RECON HL 1100

GIANT RECON HL 1100

Nákupem získáte finanční bonus   SMARTER VISION Vysoce výkonné světlo pro náročné uživatele.

1 899 Kč  s DPH 2 069 Kč s DPH
Giant
Novinka

GIANT H2PRO SEAT BAG

GIANT H2PRO SEAT BAG

H2Pro je nová kolekce brašen pro tzv. bikepacking, tedy cestování na kole s brašnami. Součástí této

729 Kč  s DPH
Giant
Novinka

GIANT H2PRO SADDLE BAG M

GIANT H2PRO SADDLE BAG M

H2Pro je kolekce brašen pro tzv. bikepacking, tedy cestování na kole s brašnami. Součástí této kolek

2 169 Kč  s DPH
Giant
Novinka

GIANT SHADOW GEAR BAG

GIANT SHADOW GEAR BAG

cestovní batoh - taška ideální pro přepravu základního vybavení, jako je cyklistické oblečení, přilb

2 899 Kč  s DPH
Giant

GIANT CONTROL BLAST 1

GIANT CONTROL BLAST 1

Nákupem získáte finanční bonus CO2 vzduchová bombička s nástavcem na oba typy ventilků. Skvělý

399 Kč  s DPH 409 Kč s DPH
Giant
Novinka

GIANT PDQ QUICK FIX KIT MTB

GIANT PDQ QUICK FIX KIT MTB

Nákupem získáte finanční bonus Servisní sada s ráčnou a nejpoužívanějšími bity určená pro horsk

1 569 Kč  s DPH
Giant
Novinka

GIANT TOOLSHED 12

GIANT TOOLSHED 12

Nákupem získáte finanční bonus   PROBLEM SOLVER Lehké, ultrakompaktní a odolné proti ko

749 Kč  s DPH 799 Kč s DPH