Slevový kupon: 619391249Více informací

Jízdní kola Giant

Kola od největšího výrobce na světě..

Jízdní kola Giant

Nákup nového jízdního kola není lehký úkol. Na trhu existuje velké množství typů a výrobců, z nichž ne všichni nabízejí skutečnou kvalitu. V případě, že hledáte kolo, které bude nejen vyhovovat vašim požadavkům, ale bude také dlouho a spolehlivě sloužit, zvolte značku GIANT. Kola GIANT vynikají svým designem i provedením a z nabídky této společnosti si vybere skutečně každý. GIANT má něco jak pro milovníky svižné jízdy po silnicích, tak i pro horské výletníky, kteří chtějí objevovat hůře dostupné krásy přírody. Za všech okolností a za každého počasí Vám kola GIANT budou spolehlivým partnerem na cestách i necestách. Není kolo jako kolo, a proto si v našem e-shopu vyberou to správné muži i ženy (pánská, dámská i dětská kola).  

Jízdní kola Giant

Silniční kola Giant

Vyznavačům rychlosti skvěle padnou silniční kola Giant, která – jak již název napovídá – jsou určena především pro jízdu na silnicích, asfaltových cyklostezkách nebo na závodních okruzích. Konstrukce těchto kol zajišťuje také dokonalejší aerodynamiku a vynikající oporu jezdce jak na rovinkách, tak i v stoupacích pasážích trasy. Společnost Giant vyrábí rámy silničních kol z moderních vylehčených materiálů, jako jsou např. hliník, nebo dokonce karbon. Kvůli redukci váhy bývá toto kolo vybaveno jen nejnutnějšími doplňky.

Krosová kola Giant

Krosová kola značky Giant představují ideální volbu pro ty, kteří se během svých výletů nechtějí omezovat pouze na jeden typ cesty. S krosovým kolem v klidu projedete polní cesty i lesní úseky a na zpevněné silnici vás zase naopak nebude brzdit nadměrná váha rámu (jako např. u horského kola).

Horská kola Giant

Horské kolo Giant padne do oka milovníkům terénu a skutečně náročných tras. Prudká stoupání na bahnité lesní cestě nebo adrenalinové sjezdy přes výmoly a kameny, to všechno se s horským kolem robustní konstrukce stane vzrušujícím zážitkem. Ke konstrukčním odlišnostem horských kol patří i systémy odpružení, které mají za úkol efektivně kopírovat terénní nerovnosti, aby jízda byla pohodlnější a přesnější.   

Technologie jízdních kol Giant

Jízdní kola Giant patří na trhu ke skutečné špičce vzhledem k tomu, že jejich výroba vychází ze 40 let zkušeností. Přehled všech novinek a inovací, které společnost Giant vnesla do cyklistiky, by zabral mnoho stran. Jen ve stručnosti ale připomeňme např. první cenově dostupné hliníkové rámy a rámy z uhlíkových vláken pro silniční kola. Z dílny našich konstruktérů pochází také revoluční tvar silničních rámů Compact Road. A horská kola se díky usilovnému vývoji mohou pyšnit inovativním systémem zadního odpružení Maestro. Závěrem asi nikoho nepřekvapí, že pravděpodobně nejrychlejší silniční bicykl na světě – model Propel Advanced SL – také pochází z produkce společnosti Giant.

Karbonové rámy

Jízdní kola Giant s karbonovými rámy jsou výsledkem 25 let dlouhého výzkumu a vývoje. Každý z nich prošel náročným systémem zkoušek a testování, které probíhalo ve spolupráci s profesionálními cyklisty. Je tedy logické, že značka Giant udává v tomto ohledu směr a stala se globálním lídrem.

Výroba karbonových rámů začíná výběrem skutečně kvalitních surovin a jejich následným zpracováním přímo v provozech společnosti Giant. Tento postup je sice náročnější, ale také zaručuje dohled nad celým procesem a eliminaci chyb. Pro různé typy jezdců pak Giant vyrábí rámy odlišné úrovně tak, aby bylo vyhověno potřebám jak rekreačních jezdců, tak náročných profesionálů.

Zákazníci si tedy mohou vybrat ze tří variant:

  •       Advanced SL Composite – nejlehčí a nejpevnější závodní rámy, určené pro profesionální jezdce
  •       Advanced Composite – vynikající tuhost a komfort, určené pro výkonnostní i závodní použití
  •       Composite – vynikající poměr mezi výkonem a cenou, pro výkonnostní, ale i závodní cyklistiku

Hliníkové rámy AluxX

Kromě karbonu má Giant v nabídce i kola s rámem hliníkovým. Tento materiál můžeme považovat ve výrobě kol za „tradiční“, a proto se jeho využitím společnost Giant zabývá již téměř 30 let. Díky neustálému zlepšování výrobních postupů a dalším inovacím mají špičkové rámy AluxX významný náskok před konkurenčními produkty. Mezi největší přednosti patří výjimečná pevnost, tuhost, ale také nízká váha, což je u silničních kol vysoce žádoucí.

Rámy AluxX jsou do detailu propracované a při jejich konstrukci se využívá pokročilých metod včetně hluboké znalosti používaných materiálů. Společnost Giant věnuje technologické úpravě hliníku stejnou pozornost jako ve výrobě nejmodernějších rámů z karbonu. Vše probíhá přímo v závodech Giant, což umožňuje maximální dohled. Pokud tedy spatříte logo ALUXX Aluminium Technology, můžete si být jistí, že před sebou máte produkt, který vyhovuje nadstandardním požadavkům na kvalitu. Zákazník tak vždy dostane kolo vysoké jakosti, což pocítí již při prvním šlápnutí do pedálů.

Geometrie Compact Road

Silniční kola Giant se od ostatních odlišují nejen díky kvalitě zpracování, ale také svým inovativním designem. Inspirací pro něj byla snaha dopomoci jezdcům závodních teamů k dosažení lepších výkonů. Úspěchy cyklistů v prestižních závodech tak zajisté pramení i z práce konstruktérů značky Giant.  

S geometrií Compact Road přišla společnost Giant na trh v roce 1997 a již od začátku bylo zřejmé, že se jedná o revoluční novinku. Originálním řešením konstrukce silničních rámů se totiž změnila podoba kol, která do té doby měla v podstatě shodný vzhled.

I nyní, tedy po 17leté sérii vítězství závodníků stájí ProTour v mnoha závodech, má geometrie Compact Road zásadní vliv na ojedinělý pocit z jízdy bez ohledu na to, zda se jedná o profesionálního jezdce, nebo o cyklistického nadšence. Hlavní inovace designu Compact Road spočívá ve sklonění horní rámové trubky – tzv. sloping. Došlo tak k zmenšení rámových trojúhelníků, což má pozitivní efekt na tuhost rámu a také na redukci hmotnosti. Pojem Compact Road se rychle stal synonymem pro vynikající jízdní vlastnosti.

OverDrive 2

V roce 2006 společnost Giant představila model sjezdového speciálu Glory, který byl poprvé vybaven kuželovitou hlavovou trubkou. Opět se potvrdil fakt, že Giant je jedničkou ve vývoji a sériové implementaci unikátních řešení. Technologie OverDrive vyniká v nečekaném poměru tuhosti a hmotnosti, čímž byl definován nový standard. Následná inovace OverDrive 2 ještě více posouvá limity tuhosti a přesnosti v řízení.

Jízdní kola vybavená oversize řízením, tedy systémem OverDrive 2, mají hlavovou trubku kuželovitého tvaru s ještě většími rozměry ložisek a sloupku vidlice (vrchní průměr činí 1 1/4", spodní 1 1/2"). Při řízení se tak dosahuje o poznání vyšší torzní tuhosti, což má vliv na přesnost jízdy. Jezdci, kteří měli možnost OverDrive 2 vyzkoušet, oceňovali zejména nesrovnatelné zvýšení ovladatelnosti kola i při vyšších rychlostech či v náročném terénu.

Systém odpružení Maestro

Na jízdu v náročných podmínkách má zásadní vliv systém odpružení, kterých je momentálně na trhu k dispozici opravdu velké množství. Avšak pouze technologie Maestro vytvořená společností Giant vystupuje z řady a vždy do detailu splní požadavky, které na ni moderní cyklistika klade. Toto řešení mění těžkou dřinu na požitek z jízdy. K výhodám odpružení Maestro patří:

  •          EFEKTIVNÍ VYUŽITÍ ENERGIE

Bez ohledu na to, zda stoupáte do kopce nebo se řítíte dolů, systém Maestro se šlapáním nerozhoupá a jezdec tak efektivněji využívá energii.

  •          VYSOKÁ CITLIVOST AKTIVNÍHO SYSTÉMU

Odpružení Maestro citlivě reaguje na všechny terénní nerovnosti a plynule se vypořádá i s pořádnými výmoly.

  •          NEZÁVISLÉ NA BRŽDĚNÍ

Odpružení zůstává aktivní i při brždění, čímž zvyšuje přesnost a bezpečnost jízdy.

Systém odpružení Maestro vyniká svou originalitou. Celá zadní stavba se k rámu připojuje pomocí dvou vahadel a otáčí se kolem tzv. virtuálního čepu, který tvoří pouze pomyslný průsečík čtyř skutečných, důmyslně rozmístěných čepů. Takto upravené odpružení nemá negativní vliv na šlapání či brzdění. Na výběr máme celkem 5 úrovní pro různá jízdní prostředí – např. model XC se zdvihem 100 mm či nesmlouvavá varianta DH, kde zdvih dosahuje 203 mm.

Zapletená kola

Výkonnost a efektivita důmyslných konstrukčních prvků jako např. rám či odpružení by snadno přišla vniveč, pokud by celý bicykl nestál na dostatečně kvalitních kolech. Z toho důvodu společnost Giant věnovala náležitou péči i vývoji zapletených kol, která vychází z filosofie „System Engineered Performance“.  

Aby kola zapadla do celkově pokročilého designu Giant, bylo nutné využít výsledky vědeckého výzkumu, který sledoval, jak dílčí komponenty kola (ráfky, dráty, náboje) reagují na různé jízdní styly a pasáže terénu. Výsledkem je unikátní pojetí kola, jako systému, jehož jednotlivé součástí vzájemně spolupracují k dosažení lepšího výkonu.  Zapletená kola Giant existují ve variantách jak pro silniční, tak pro horská kola.

Historie a současnost společnosti Giant

Historie globálního výrobce a inovátora jízdních kol, tedy společnosti Giant, sahá až do roku 1972. Během 4 desetiletí se ze společnosti stala vedoucí značka a také symbol kvality jak silničních, tak horských kol. Produkty Giant jsou aktuálně v nabídce více než 12 000 prodejních partnerů po celém světě. Kromě toho se společně se špičkovými jezdci také pravidelně umísťují na předních příčkách prestižních závodů. Jízdní kola Giant se tedy rychle zapsala do podvědomí i srdcí všech milovníků cyklistiky.

Zakladatelé společnosti Giant si hned v úvodu dali za cíl změnit zavedené postupy tak, aby se jízda na kole stala skutečným požitkem. Z toho důvodu se všechny aktivity společnosti řídí třemi principy: zručnost – dovednost – inspirace. Série revolučních inovací, které doslova změnily tvář cyklistiky, začala odlehčenými rámy z hliníku a pokračovala představením prvního cenově dostupného rámu karbonového typu.  Další milník v oboru představuje zcela nové pojetí geometrie rámu Compact Road a také neuvěřitelně efektivní systém odpružení Maestro. Nutno však říci, že všechny tyto převratné technologie byly motivovány jediným cílem – poskytnout všem, kteří usednou na kola Giant, ten jedinečný pocit, jaký jim nic jiného nenabídne.

Seřadit podle
počet produktů na stránce
Giant

Rám Giant TCR Advanced 2011

Rám Giant TCR Advanced  2011

"Rychleji. Pokaždé ještě rychleji." Pokud je tohle vaše mantra, nejste v tom sami. TCR Advanced v to

31 100 Kč  s DPH 38 999 Kč s DPH
Giant

PRE GIANT odstrkávadlo

PRE GIANT odstrkávadlo

  ANI NA TY NEJMENŠÍ CYKLISTY GIANT NEZAPOMÍNÁ. TÍM NEJLEPŠÍM SPOLEČNÍKEM PRO ÚPLNÉ ZAČÁTKY NA DVOU

2 599 Kč  s DPH 3 199 Kč s DPH
Giant
Doprodej

Giant Glory 0 2013

Giant Glory 0  2013

Nová více závodní geometrie přináší v první řadě snížení hlavového úhlu na 63,5°. Tím se také prodlo

87 400 Kč  s DPH 124 999 Kč s DPH
Giant

Giant XTC JR. 1 20 2014

Giant XTC JR. 1 20  2014

Máte doma malého závodníka, který by si nejradši přivlastnil vaše kolo? Žádný problém, je tu juniors

6 590 Kč  s DPH 8 599 Kč s DPH
Giant
Doprodej

Giant Glory 0 2014

Giant Glory 0 2014

Závodní geometrie tohoto sjezdového speciálu přináší hlavový úhel 63,5°, delší rozvor a nižší střed

95 890 Kč  s DPH 136 999 Kč s DPH
Giant

Rámová sada Giant TCX SLR 2014

Rámová sada Giant TCX SLR 2014

Hlavní inovací je samotný materiál použitý pro výrobu rámu AluxX SLR. Jedná se o špičkovou hliníkovo

23 090 Kč  s DPH 28 999 Kč s DPH
Giant

Rámová sada Giant TCX Advanced 2014

Rámová sada Giant TCX Advanced 2014

V rychlém a divokém světě závodního cyklokrosu rozhodují i sebemenší výhody. Naši profesionálové to

39 190 Kč  s DPH 48 999 Kč s DPH
Giant
Akce

Giant ATX 27.5 1 2016

Giant ATX 27.5 1 2016

Modelová řada ATX je úplná novinka v nabídce značky GIANT. Jedná se o kola použitelná jak v terénu,

9 990 Kč  s DPH 14 999 Kč s DPH
Giant
Akce

Giant Anthem 27.5 3 2016

Giant Anthem 27.5 3 2016

 Ke kolu dostanete jako dárek přilbu Rám z materiálu ALUXX SL, skvěle promyšlená 27.5“ geometrie

36 990 Kč  s DPH 52 999 Kč s DPH
Giant

BB.Guide WG39 A6066-T6 Anod blk for G00507

BB.Guide WG39 A6066-T6 Anod blk for G00507

Nákupem získáte finanční bonusdržák přesmykače TCR 2016 a novější

299 Kč  s DPH
Giant

Brakeparts BK Internal Cable Port Cover No Hole

Brakeparts BK Internal Cable Port Cover No Hole

Nákupem získáte finanční bonusgumová ucpávka pro vedení bowdenů rámem pro mtb rámy 2014 a novější, b

20 Kč  s DPH
Giant

brzdové destičky pro Root brzdy

brzdové destičky pro Root brzdy

Nákupem získáte finanční bonusbrzdové destičky pro Giant Root brzdy MOC 290,- Kč

290 Kč  s DPH