Více informací

Zpět na výpis článků >03.02.2020 15:54:36Vyberte si nové horské kolo

Horská kola patří k těm nejžádanějším a tak v našem e-shopu najdete nejširší nabídku právě tohoto typu jízdního kola. Vybrat si u nás můžete ze všech hlavních velikostí – 27,5 a 29 a ve všech případech máme na skladě jak horská kola typu hardtail, tak i celoodpružená kola.

Obecně jsou horská kola konstruována tak, aby umožnila jízdu i v horším terénu, mimo hlavní cesty, v lese atd. Jejich výhodou je i to, že jsou velmi všestranná a hodí se na většinu povrchů – pouze v případě, že bychom jezdili výhradně na silnici, je lepší zvolit jiný typ kola.

Horská kola typu hardtail

Horská kola hardtail mají odpruženou pouze svoji přední vidlici - na rozdíl od celoodpružených modelů jsou méně náročná na údržbu a v případě, že jezdíme v méně obtížném terénu (např. lesy, polní cesty apod.), jsou zcela dostačující.

 

 

 

 

Horské kolo Giant

Celoodpružená horská kola

Celoodpružená horská kola mají odpružený jak rám, tak vidlici a nabízejí tak vyšší pohodlí než kola typu hardtail. Pokud se chystáme jezdit více v terénu, jsou vhodnější volbou než kola typu hardtail. Jezdec se cítí pohodlněji a bezpečněji.

Jak vybrat to správné horské kolo?

Výběru vhodného horského kola bychom měli věnovat velkou pozornost a před samotným nákupem si položit několik základních otázek. Kromě našich finančních možností, které samozřejmě hrají při výběru nového kola velkou roli, je třeba také uvědomit si, pro jaké účely budeme horské kolo využívat – jiné kolo je vhodné pro běžné rekreační ježdění, jiné pro turistické využití a úplně jiné modely jsou vhodné pro závodníky, kteří budou svoje horské kolo mnohem více vytěžovat. Mezi základní otázky samozřejmě patří volba odpružení, dále je pak podle naší výšky třeba také zvolit tu správnou velikost rámu a velikost kol (27,5 či 29).