Slevový kupon: 413734924Více informací

Běžecké pásy
zobrazit popis >

Slevový kupon: 413734924

Na kategorie Trenažery a Rotopedy(mimo válce) platí pro výrobky Insportline, kettler, Sportop

speciální sleva -5% !

Při nákupu napište do pole "slevový kupon" tento kod: 619391249

Z ceny vám bude odečteno -5%

7 tipů pro správný výběr běžeckého pásu

Chcete se dostat do formy, ale nechce se Vám jezdit do posiloven a tělocvičen? S běžeckým pásem můžete cvičit v pohodlí domova. Jak si ale vybrat dostatečně kvalitní model? Při jeho výběru je třeba zohlednit několik faktorů, které jsou klíčové pro správné a efektivní cvičení.

Běžecká plocha

Základem každého běžeckého pásu je běžecká plocha. A právě ta by měla splňovat několik přísných kritérií.

Velikost běžecké plochy

Celková šířka pásu určuje komfort vašeho běhu. Běžné šířky okolo 35 cm jsou vhodné spíše pro chůzi než běh. Pásy se šířkou 40 až 45 cm jsou vhodné pro pomalejší kondiční běh. Pásy širší než 46 cm pak umožňují běh jakékoli rychlosti a přitom s dostatkem místa pro pohyb.

Odpružení běžecké plochy

Tato vlastnost velmi výrazně ovlivňuje zatížení vašich kloubů a obecně platí, že čím dražší model, tím je míra odpružení větší. Základní odpružení běžecké desky umožňují gumové podložky. Kvalitnější jsou pak celogumové bloky, které jsou upevněny speciální rámovou konstrukcí. Nejkvalitnější jsou pak modely, které disponují vlastním systémem zdravotního odpružení.

Sklon běžecké plochy

Některé modely disponují funkcí změny sklonu běžecké plochy. Změna sklonu je možná buď manuálně, nebo pomocí motoru. Díky tomu tak můžete simulovat běh do kopce nebo po rovince. Některé běžecké pásy pak mohou tento sklon měnit automaticky podle zadaného programu.

Výkon motoru a rychlost

Celková rychlost je dána nejen konkrétním modelem, ale také tím, jaké má běžecký pás parametry a jaký výkon mají jeho jednotlivé komponenty.

Výkon motoru určujeme na trvalý nebo maximální. Vždy však hraje roli váha jedince, respektive odpor, který člověk svým během vytváří proti podložce běžeckého pásu. Obecně tak platí, že čím má člověk vyšší váhu, tím vyšší je požadovaná rychlost a výkon motoru.

Ovládací počítač

Běžecký pás ovládáte pomocí počítače, ten lze ovládat ručně pomocí tlačítek a displeje. Vyšší modely umožňují využívat kompletních programů, díky tomu si nastavíte čas, rychlost nebo sklon. A zase platí, že čím dražší model, tím více funkcí vám ovládání nabídne (například měření tepu srdce, polohu běžce apod.)

Skládání

Konstrukce běžeckých pásů je uzpůsobena tomu, abyste pás mohli jednoduše složit a po ukončení cvičení přesunout a uklidit. Přesun je možný pomocí přídavných koleček. Díky tomu skládání a transport zvládne každý.

Měření tepové frekvence a jiné doplňky

Aby bylo jakékoli cvičení účinné, je potřeba hlídat si tepovou frekvenci. Správná tepová frekvence umožňuje spalování tuků a zvyšovat fyzickou kondici. Pomocí doplňků, jako je ušní snímač, hrudní pás nebo dotykový snímač, lze snadno a pohodlně získat přesné měření vaší tepové frekvence.

Cenový limit
Značky
Výrobce
Seřadit podle
počet produktů na stránce

Běžecký trenažér Kettler TRACK 3 - doprava zdarma

Běžecký trenažér Kettler TRACK 3 - doprava zdarma

Běžecký pás KETTLER TRACK 3 je vybaven patentovaným systémem odpružení, bezpečnostní STOP-pojistkou

34 990 Kč  s DPH