Slevový kupon: 619391249Více informací

O CRAFTU

 

Historie švédské firmy Craft je spojena se snahou vytvořit lidskému organismu maximálně příznivé prostředí pro sportovní výkon a aktivní rekreaci. Smyslem funkčního oblečení Craft je omezit nadbytečné pocení, dané nevhodným oblečením při sportu, které vede ke zbytečným ztrátám tekutin a snížení výkonu. Funkční oblečení odvádí pot od pokožky, udržuje organismus v optimální provozní teplotě a zajišťuje komfort i při náročném sportovním výkonu a nepříznivém počasí.


 

Systém prádla CRAFT - Oblékaní ve třech vrstvách:

 

  Vrstva 1 - funkční prádlo a ponožky odvádí pot od pokožky a zajišťuje optimální mikroklima

První vrstvou nazýváme funkční oblečení (termoprádlo), které je nejblíže tělu. Dobrá první vrstva musí odvádět vlhkost. První vrstva je někdy též nazývána "sací" vrstvou, což napovídá o její hlavní funkci - musí odvádět pot od pokožky směrem do horních vrstev, kde se odpaří. Pokud pot zůstane v první vrstvě, studí a oblečení je celkově těžké a nepříjemné - termoprádlo musí vytvářet tepelný komfort. Materiály, ze kterých se termoprádlo vyrábí jsou převážně syntetická vlákna, která mají tu výhodu, že vlhkost neabsorbují, ale díky tzv. kapilárnímu jevu transportují vlhkost dále od těla. Tato vlastnost je důležitá jak v zimě, kdy nechceme, aby nás pot studil, tak i v létě, kdy oceníme rychlé odpařování potu. Termoprádlo by mělo mít přiléhavý střiha musí být v kontaktu s pokožkou, protože jedině tak je schopno efektivně nasávat a odvádět pot od děla. Pokud oblečení nepřiléhá k tělu, pot zůstává na kůži a studí.


Stay Cool

Chladivý efekt

Řada Cool nabízí excelentní chladivý efekt při výkonech v teplých podmínkách. Prádlo vyniká ergonomickým střihem, který Vás nebude omezovat v pohybu.

Šestikanálkové vlákno

Prádlo Cool používá dva druhy materiálu, pleteninu a síťovinu (Mesh a Mesh Superlight), obojí tkané z šestikanálkového vlákna, které díky zvětšenému povrchu dokáže odpařit více vlhkosti a lépe tak chladí


Be Active

Skutečná legenda

Active je ve světě funkčního prádla legendou. Stalo se jí díky výbornému transportu vlhkosti jak v podmínkách výkonnostního tréninku, tak při závodech.

Výborné mikroklima

Active vytváří optimální mikroklima v mírně chladném až chladném počasí. Polyesterové vzduchové kanálky odvádí přebytečné teplo tak, aby nedocházelo k přehřátí organismu. Samotné vlákno pak zajišťuje transport vlhkosti z povrchu pokožky


Be Active Extreme

Pro extrémní výkon

Active Extreme je vyroben z tenké, lehké a elastické pleteniny, která je schopná Vás udržet v suchu a teple při pohybu v teplém i chladném počasí. Výborná ergonomie a trojrozměrná konstrukce zajišťuje optimální střih a volnost pohybu při těch nejnáročnějších výkonech.

Šestikanálkové vlákno a duté vlákno

Pletenina je na vnitřní straně tvořena šestikanálkovým vláknem Coolmax Extreme Hexachannel, které zajišťuje odvod vlhkosti od těla. Na vnější straně je použito duté vlákno (Thermolite), které má výborné izolační vlastnosti a udržuje tak tělo v teple.

CoolMax Extreme Hexachannel

CoolMax Extreme Hexachannel je speciální pletenina, pletená z šestikanálkového vlákna určená pro vrcholové sportovce. Vlákno tohoto profilu dokáže pojmout více vlhkosti a díky svému většímu povrchu ji dokáže i efektivněji odpařit a tím udržovat tělo v optimální teplotě. Kanálky na povrchu vlákna dokáží vlhkost díky tzv. "kapilárnímu efektu (vzlínání)" absorbovat, vlhkost vytvoří v kanálku vypouklý tvar (kapilární elevace) a výrazně tak eliminuje styčnou plochu vlhkosti s pokožkou. Pokožky se dotýká prakticky jen samotné vlákno a pletenina nestudí. Oproti tomu bavlna nasaje vodu do svého objemu a ta se potom dotýká těla po celou dobu. Podobně i klasické duté vlákno s kruhovým průřezem - zde není voda absorbována do objemu vlákna, ale drží se na povrchu, pocit studené tkaniny ale zůstává.


Keep Warm

Bodymapping

Warm je vysoce funkční, lehká první vrstva navržená pro intenzivní aktivity ve studených zimních dnech. Trojrozměrně pletená konstrukce s dutými vlákny a cíleně umístěnými funkčními panely udržuje pokožku suchou a zahřátou přesně tak, jak je třeba.

Integrované funkční panely

Funkční panely jsou v oblečení integrovány beze švů a odpovídají rozdílným fyziologickým vlastnostem jednotlivých částí těla.

 


 

 

 


 

 Vrstva 2 - termoizolační vrstva zadržuje tělesnou teplotu a podílí se na transportu vlhkosti dále od těla

Úkolem druhé vrstvy je tepelná izolace. Udržuje tělo v teple a zároveň přejímá vlhkost a přebytečné teplo z první vrstvy. Toto pak odvádí dále do další vrstvy nebo okolního prostředí. Druhá vrstva musí být dobře prodyšná, aby nebránila odpařování potu, který by se v ní jinak hromadil a studil. 


 

Thermo°Cool

 Thermo°CoolTM je název pro funkční syntetické vlákno vyvinuté firmou Advansa. Jedná se o směs dutých vláken opletených vlákny s kanálkovým povrchem. Duté vlákno má schopnost izolovat a udržovat teplotu, zatímco kanálkové vlákno dokáže rychle nasát vlhkost a účinně ji odpařit. Tato kombinace vláken umožňuje oblečení dosáhnout tepelného komfortu při aktivitách jak s nízkou tak i vysokou intenzitou pohybu.

Vysoká aktivita: ochlazování odpařením vlhkosti

Při sportovní aktivitě s vysokou intenzitou jako je běh, cyklistika, běžky je důležité maximální odpařování vlhkosti. Pokud materiál vlhkost zadržuje, při přestávkách nás potom bude studit. Thermo°CoolTM dosahuje rychlejšího odpaření vlhkosti než ostatní směsi vláken. Kanálkové vlákno je navrženo tak, aby mělo maximální povrch pro maximální odpařování vlhkosti, kanálky také fungují jako kapiláry a velmi rychle tak transportují vlhkost podél celého vlákna a tím odpařování ještě urychlují.

Nízká aktivita: udržování teploty

Pokud provozujeme sport s nízkou aktivitou (turistika) nebo děláme delší přestávky (běžky), je důležité, aby si oblečení uchovávalo teplotu a nenechalo sportovce "vychladnout". Duté vlákno funguje jako výborná tepelná izolace, vzduchová dutina udržuje teplotu a zabraňuje tak chládnutí při přestávce. Stále si ale zachovává schopnost odvodu přebytečného tepla v případě teplého počasí.

Dle provedených testů má Thermo°CoolTM o 48% lepší schopnost nasáknout a transportovat vlhkost než běžně používaná syntetická vlákna (PES, PA, PP) a o 53% lepší schopnost vlhkost odpařit.

 


Lightweight Flex

Odlehčený, příjemný a elastický fleece se výborně přizpůsobuje pohybům těla ve všech směrech. Česaná vnitřní strana zvyšuje parametry odvodu vlhkosti, poskytuje potřebnou tepelnou izolaci a současně zajišťuje vysokou prodyšnost materiálu. Gramáž: 190 g/m2.


Flex

Legendární a osvědčený Flex fleece, vyrobený z polyesteru, poskytuje vynikající izolaci a odvod vlhkosti. Je částečně větruodolný a mechanicky strečový. Gramáž: 200 g/m2.  


Shift

Jemně česaný fleece se strukturou vzduchových kanálků poskytuje optimální mikroklima. Díky kapilárnímu jevu zajišťuje skvělý transport vlhkosti. Gramáž: 190 g/m2.

 
 

 Vrstva 3 - svrchní oblečení ochrana před nepříznivými vnějšími vlivy

Třetí vrstva se používá jako svrchní - ochranná vrstva. Jejím úkolem je ochrana těla před nejrůznějšími vlivy počasí (déšť, vítr, chlad, sníh). Současně by měla být co nejvíce prodyšná, aby odvětrala maximální množství potu.

Související materiály: Thermo cool, VentAir, Windstopper, Coldblack

COLDBLACK®

Technologie COLDBLACK® se uplatňuje u vybraných cyklistických kalhot CRAFT. Odráží sluneční paprsky, čímž významně snižuje absorpci tepelného infračerveného záření a posiluje tak ochrannou funkci oděvu proti škodlivému ultrafialovému záření. Kromě toho snížená absorpce záření má za následek menší pocení cyklisty, čímž mu tak vytváří podmínky pro dosažení optimálního výkonu.

Windstopper®

Windstopper® je materiál, který Vám umožní dostat ze sebe to nejlepší. Poskytuje ochranu proti větru, tepelnou izolaci a maximální prodyšnost při různých aktivitách a za různého počasí. Můžete se soustředit na svůj sport bez obav z prochladnutí, propocení nebo přehřátí organismu.

Dokonalá ochrana proti větru

Windstopper® je dokonale větruvzdorný materiál, chrání proti ztrátě tělesného tepla. Tělo tedy může soustředit veškerou energii na samotný výkon a neztrácí ji při svém zahřívání. Můžete tak zůstat venku při své oblíbené aktivitě déle i za chladného a větrného počasí.

Maximální ventilace

Odpařování potu je pro tělo nejpřirozenější způsob regulace teploty, nevyžaduje energii navíc. Membrána Windstopper® umožňuje rychlé odpařování potu skrz miliardy mikropórů i při vysoké zátěži a podílí se tak na udržování komfortních tepelných podmínek.

VentAir 

Systém materiálů VentAirTM representuje poslední generaci vyspělých tkanin, nabízí výbornou odolnost proti větru a vodě v kombinaci s prodyšností a transportem vlhkosti. Skládá se ze tří druhů látek (VentAir, VentAir Wind a VentAir Pro), každá s jinými vlastnostmi pro jiné použití.

VentAir® je tkanina, která poskytuje výbornou ochranu proti děšti, odvětrání a pohodlí pro širokou škálu sportů. Je to volba všech zapálených atletů.

Vodní sloupec: > 8000 mm
Prodyšnost: > 8000 g/m2/24 hod.

VentAir® Pro poskytuje maximální ochranu proti dešti, odvětrání a komfort za všech rozmarů počasí. Nejlepší volba pro ty nejtvrdší výzvy.

Vodní sloupec: > 15000 mm
Prodyšnost: > 15000 g/m2/24 hod.

VentAir® Wind je materiál, který Vám zajistí výbornou ochranu a odvětrání za větrného počasí.

Odolnost vůči větru: < 35 mm/s
Prodyšnost: > 8000 g/m2/24 hod.

Testovací metody odpovídají normám JIS L1099 B1 (prodyšnost), JIS L1092 B (vodní sloupec), ISO 9237 (odolnost vůči větru).


Třetí vrstvu rozdělujeme dle využití do těchto kategorií:

  • XC- běžecké lyžování
  • Run - běh
  • Bike - cyklistika, MTB
  • Alpine - sjezdové lyžování, horolezectví

Tip: Při výběru voděodolné bundy se nehoňte za co nejvyšším vodním sloupcem. Obecně platí, čím vyšší vodní sloupec, tím horší prodyšnost a odvod potu. Materiály s vysokým vodním sloupcem se hodí pro turistiku a lyžovaní, kde při pádech, tlaku popruhů od batohu, klekání do mokré trávy apod. dochází k vysokým tlakům, kterým materiál s vyšším vodním sloupcem lépe odolává. Naproti tomu pro aktivity s vysokou intenzitou jako je běh, cyklistika a pro nepadající běžkaře ;-) se hodí lehčí a tenčí materiály s nižším vodním sloupcem, které ale dokáží mnohem efektivněji odvětrat vznikající pot. Více o nepromokavosti/prodyšnosti si můžete přečíst naSvětOutdooru.cz.

Tip: Při dlouhotrvajících deštích používejte podpažní ventilační otvory. Je to ta nejefektivnější cesta, jak pot odvětrat. V dešti je materiál membrány mokrý a přenos vlhkosti z bundy ven je tak velmi pomalý. Při otevřených ventilačních otvorech dochází při pohybu paží k "pumpování" okolního vzduchu dovnitř bundy a vlhkého vzduchu z vnitřku bundy ven. Vlhkost se tak nemusí drát přes membránu, ale má volný průchod ven.


Cross Country (XC)

Synchronizace těla

Běžecké lyžování je z velké části o správné synchronizaci těla. Trup a končetiny musí pracovat v dokonalém souladu tak, aby odraz vpřed byl co nejefektivnější.

Oblečení pro náročné aktivity

Podrobné studium toho, jak se materiály lyžařského oblečení pohybují v ramenou, na zádech, pažích, bocích a nohou během například "bruslení", je klíčové pro vývoj optimálního lyžařského vybavení. Zaměřením se na tyto části těla jsme schopní navrhnout výkonnostní oblečení, které poskytuje efektivní odvod potu a kompresi bez omezení volnosti pohybu.


Run

Pohybové vzorce

Tvorba špičkového oblečení pro běžce zahrnuje detailní studii pohybových vzorců. Zásadním aspektem optimálního oblečení je potom dokonalá souhra ramen a loktů stejně jako kyčlí a kolen.

Komprese a uvolnění

Naše úsilí vedlo k vytvoření běžecké kolekce, která nabízí optimální ventilaci, specifický střih a dokonalé vyvážení mezi efektem komprese a uvolnění.


Bike

Tělo při šlapání

Správný návrh oblečení pro cyklisty si žádá detailní rozbor toho, jak se tělo při šlapání pohybuje. Je naprosto nezbytné porozumnět tomu, jak na sebe navzájem působí ramena a boky a jak se pohybují paže a ramena v jezdecké pozici.

Upravený střih

Díky blízkému zkoumání těchto faktorů jsme schopni odstranit nadbytečný materiál z oblasti podpaží a přizpůsobit zádovou i hrudní oblast našich dresů optimální jezdecké pozici. V podobném duchu sledujeme i práci boků a kolen, což nám umožňuje vytvořit dokonale funkční cyklokalhoty.


Training 

Všechno začíná tady

Nová kolekce Trainingwear byla vytvořena pro ty, kteří pravidelně a často trénují v tělocvičnách a fitness centrech. Díky své funkčnosti a velmi příjemným materiálům ji ocení vyznavači kruhového tréninku, crossfitu, posilovny, aerobiku, TRX a dalších indoorových sportů.

Bodymapping

V kolekci je kladen důraz na lehkost, odvětrání a perfektní rychleschnoucí schopnost materiálů, a komfortní střih. Pánský koncept Precise je založen na bodymappingu tvořeném meshovými panely s různou hustotou pletenin. Dámský koncept Seamless Touch je pak především synonymem pro bezešvé, velmi příjemné, funkční oblečení, v kterém zkrátka vypadáte in.


Alpine 

Volnost pohybu

Správný střih oblečení na sjezdovku je zejména o volnosti pohybu celého těla. Při návrhu střihů vycházíme ze studia v laboratoři i zkoumání v terénu. Zkoumáme, jak tělo pracuje při závodě v obřím slalomu i jak se vůči sobě pohybuje materiál oblečení a lyžařova kůže při vystřihnutí ostré carvingové zatáčky.

Spolupráce celého těla

Naše studie ukázaly, jak je důležitá zejména spolupráce zad a ramen s kyčlemi a koleny pro optimální výkon. Díky tomu, že se na tyto partie zaměřujeme můžeme navrhovat lyžařské oblečení, ve kterém pojedete rychleji.

 


Hlavní důvody používání funkčního prádla Craft:

1. Pro regulaci teploty Pohyb o různé intenzitě a při rozdílných teplotách vyžaduje rozdílné nároky na tepelnouizolaci. Craft nabízí řešení svými třemi řadami funkčního prádla - Pro Cool, Pro Zero a Pro Warm.


2. Pro odvod vlhkosti Abyste se během sportovního výkonu cítili co nejpříjemněji, potřebujete oblečení, které spolehlivě odvádí vlhkost pryč od pokožky. Potřebujete Craft Pro.

3. pro pohodlí při sportu Funkční prádlo by mělo být příjemné především vaší pokožce. Prádlo Craft je vyrobené z vysoce elastického a jemného materiálu, nevyvolává alergické reakce, skvěle sedí na těle a poskytuje maximální funkčnost a komfort.


 

Vyhlášená kvalita oblečení je prověřena: - tvrdými přírodními podmínkami Skandinávie, kde jsou výrobky Craft testovány - špičkovými sportovci a jejich vysokými nároky při závodě i tvrdém tréninku (Lukáš Bauer, Martina Sáblíková, Radek Jaroš, Tereza Huříková, Ondřej Sosenka..) - náročnými odbornými testy: firmy W.L.Gore vybrala v roce 2003 funkční prádlo Craft jako nejlepší první vrstvu pod svrchní oblečení Gore-Tex. V roce 2005 ohodnotili odborníci Gore CRAFT jako nejprogresivnější firmu v oblasti oblečení pro lyžaře, běžce a dohodli se na vzájemné spolupráci při vývoji nových produktů pro běžecké lyžování. V roce 2006 zvítězil CRAFT na prestižním mezinárodním veletrhu ISPO v Mnichově.